#SledujSplávek

Historie pivovaru

Náš příběh

Bývalý pivovar měl ve své době velmi dobrou pověst, patřil k prvním ve svém okolí, který byl přebudovaný ve 2. polovině 19. století na moderní průmyslový pivovar a zaměstnával známé sládky.

Pánové Matoušek, Suda či Greif se nesmazatelně zapsali do dějin českého pivovarnictví a choceňské pivo bývalo vyhlášené nejenom v tomto regionu, ale i například v Praze, Brně či ve Vídni.

A jak je tomu dnes?

Tři přátelé a nadšenci do výroby piva v malém společně v květnu roku 2020 založili společnost Pivovar Choceň, na jaře 2021 obnovili výrobu a navázali tak na letitou tradici vaření piva právě v areálu bývalého Knížecího pivovaru v Chocni.

Tam, kde to před téměř 40 lety skončilo, tam bylo potřeba znovu začít a pokračovat, zkrátka obnovit původní účel objektu a zdejší řemeslo. Pivovarské tanky s varnou tak v Chocni opět nelezly své tradiční místo a choceňské pivo je zpět.

Historie Choceňského pivovarnictví

Chcete se dozvědět více o Choceňském pivovarnictví a její historii? Celou historii se můžete dočíst zde v publikaci Michala Hofmana.

Splávek Splávek Splávek

SPLÁVEK

Tento nový název choceňského piva vyjadřuje blízkost pivovarských budov k bývalému splavu v místě současného bubnového jezu přímo před sladovnou pivovaru.

K Chocni pivovar po staletí patřil a odvěkou dominantou tohoto nádherného místa byla, je a bude řeka Tichá Orlice.

V nové grafice a logu obnoveného pivovaru proto nalézáme originální motiv takzvané vodočetné latě, nedílné součásti nadjezí splavů.

Chcete vědět jako první, až budeme mít nějakou akci nebo novinku?